Loď Červenofúz

Cena na vyžiadanie

Katalógové číslo: 1.0.1 Kategórie: ,

Popis

  • Veková kategória: 3 – 7
  • Maximálny počet používateľov: 24
  • Rozmery produktu: 9 x 4.2 x 3.7 m
  • Potrebná plocha: 12 x 7.2 m
  • Výška pádu: 1 m
  • Dopadová plocha: 72 2
  • Hmotnosť: cca 650 kg

Zostava obsahuje loď s úkrytom v podpalubí, kormidlo, sťažeň s roztrhanou vlajkou, sťažeň s lanom, vyrezávanú figúrku piráta, tri vyrezávané palmy, dve lezecké steny s rozmerom 1.2 x 1.2 m, vyrezávanú 2D kotvu, laminátovú šmýkačku s výškou 1 (na požiadanie je možné použiť aj nerezovú šmýkačku s doplatkom)

Nielen pirát Čierna brada, ale aj jeho konkurent pirát Červenofúz bol hrozbou pre obchodné lode v stredoveku. Táto zostava vyjadruje potápajúcu sa loď hrozivého piráta Červenofúza, ktorý celé roky znepríjemňoval život obchodníkom s orientálnym tovarom. V prednej časti korábu je hrozivá diera, do ktorej môžu deti nazrieť a spoznať útroby pirátskej lode. Atmosféru dotvárajú tri drevené palmy s listami (tiež drevenými!), papagáj sediaci na stožiari, kormidlo a (ako inak) kanón. Všetky drevené prvky sú vyrobené z odolného odbeleného agátového dreva. Na stožiari samozrejme nesmie chýbať pirátska vlajka – veď aká by to bola pirátska loď bez poriadnej pirátskej vlajky?

Agátové drevo je tvrdšie ako dubové a je aj odolnejšie voči poveternostným podmienkam. Na rozdiel od lacného smrekového dreva odbelené agátové drevo nevytvára triesky a v exteriéri vydrží až 10 X dlhšie. Na základe našich mnohoročných skúseností s prácou s agátovým drevom používame na spájanie len kvalitný nerezový spojovací materiál. Predchádzame tým tomu, aby zo spojov po niekoľkých rokoch začala vytekať hrdza alebo sa spoj zlomil, čo sa môže ľahko stať pri používaní „len“ galvanicky ošetreného alebo pozinkovaného spojovacieho materiálu. Z našej skúsenosti vieme, že iný ako nerezový spojovací materiál v agátovom dreve dlho nevydrží.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 650 kg