Maťko a Kubko

Cena na vyžiadanie

Katalógové číslo: MAK-001 Kategória:

Popis

Veková kategória: 2-6
Rozmer produktu: 3,2 x 3,5 x 2,1m
Potrebná plocha: 6,2 x 6,5 m
Výška pádu: do 0,6m
Dopadová plocha: trávnik

Prvok „Maťko a Kubko “ pozostáva zo štvorcovej plošiny umiestnenej v nízkej výške nad úrovňou zeme a prekrytej sedlovou strieškou, šmýkačky a bokom smerujúce ramena žeriava s vedierkom zaveseným na reťazi. Rameno žeriava nie je pohyblivé, ale vedierko je možné na reťazi spúšťať ako aj dvíhať. Prvok je vyrobený z tvrdého a odolného odbeleného agátového dreva.

Výška podlahy od zeme tu nepresahuje 1m a preto z hľadiska európskych bezpečnostných noriem nie je potrebné vybudovanie tlmiacej dopadovej zóny.

Agátové drevo je tvrdšie ako dubové a je aj odolnejšie voči poveternostným podmienkam. Na rozdiel od lacného smrekového dreva odbelené agátové drevo nevytvára triesky a v exteriéri vydrží až 10 X dlhšie. Na základe našich mnohoročných skúseností s prácou s agátovým drevom používame na spájanie len kvalitný nerezový spojovací materiál. Predchádzame tým tomu, aby zo spojov po niekoľkých rokoch začala vytekať hrdza alebo sa spoj zlomil, čo sa môže ľahko stať pri používaní „len“ galvanicky ošetreného alebo pozinkovaného spojovacieho materiálu. Z našej skúsenosti vieme, že iný ako nerezový spojovací materiál v agátovom dreve dlho nevydrží.