Agátové drevo

Koly, podlahy, rezivo, hranoly...

Spoločnosť NAJKRAJŠIE IHRISKÁ je okrem výrobcu detských ihrísk aj najväčším spracovateľom agátového dreva na Slovensku. Popri výrobe agátových detských ihrísk sa venujeme aj výrobe ostatných produktov z agátového dreva  pre podnikateľov aj domácnosti. V našej produkcii nájdete agátové koly, rezivo, hranoly, terasové dosky, či oplotenia.

Unikátna terasa / obklad

Absolútnou novinkou v našej ponuke je unikátna agátová terasa alebo obklad, ktorý je tvorený z agátových dosiek s ich prirodzeným vzhľadom. Terasové dosky kopírujú prirodzenú štruktúru a rast dreva a sú pílené takým spôsobom, že presne zapadajú jedna do druhej. Vďaka tomuto unikátnemu prevedeniu sme jediný výrobca v strednej Európe, ktorý sa takémuto produktu venuje.

Terasové dosky sa montujú na štandardné podkladové hranoly ako obyčajné terasové dosky pomocou nerezového spojovacieho materiálu.

Ide o unikátny produkt, ktorý vyrábame na zákazku po presnom zameraní miesta, kde budú tieto dosky kladené.

Agátové terasové dosky

Agátová terasa má mimoriadne húževnaté vlastnosti a toto tvrdé drevo vydrží v exteriéri desiatky rokov aj vtedy, keď je vystavené poveternostným podmienkam. Dodá vašej terasy príjemný vzhľad aj teplo dotyku.  V lete sa neprehrieva a je prijímená na dotyk. Terasové dosky dodávame cinkované do dĺžky 5 m.

V ponuke máme:

 • Hladké terasové dosky – hladký, brúsený povrch terasových dosiek
 • Drážkované terasové dosky s hrubšími drážkami – terasová doska je po celej dĺžke pokrytá drážkami, ktoré plnia estetickú aj protisklzovú funkciu
 • Podkladové hranoly – hranoly, na ktoré sa montujú terasové dosky
 • Spojovací materiál – používame výhradne nerezový spojovací materiál

Agátové rezivo

Agátové drevo nie je vhodné len na detské ihriská, ale aj na ploty, terasy či obloženia budov. Ponúkame Vám agátové rezivo v podobe omietaných aj neomietaných dosiek a hranolov.

Vieme vám dodať aj stavebné rezivo podľa vašich požiadaviek a to dosky alebo hranoly.

Va našej ponuke nájdete:

 • Omietané rezivo
 • Neomietané rezivo
 • Hranoly

Agátové koly

Medzi najčastejšie produkty, ktoré naši zákazníci vyhľadávajú patria koly z agátového dreva. Tieto koly dodávame v rôznych variáciách podľa konkrétny požiadaviek:

 • Štiepané, odkôrnené koly – najlacnejší a najefektívnejší variant agátových kolov. Ide o koly, ktoré sa najčastejšie používajú do viníc alebo ako ohradníky pre dobytok. Pre veľký záujem o tento produkt držíme tieto koly pravidelne aj skladom a sú dostupné k okamžitému odberu. Široké využitie majú vo viniciach v oblastiach Bordeaux a Toskánsko. Hrúbka je 6 – 10 cm a dĺžka 1 – 2 m.
 • Odbelené, brúsené koly – tieto koly používame aj my pre výrobu detských ihrísk. Ide o hladko opracované kmene stromov zbavené kôry aj bele. Mnohí zákazníci od nás odoberajú práve tieto koly ako polotovar pre výrobu ďalších produktov. Štandardne dodávame hrúbky 10 – 25 cm a dĺžky 1 – 4 m.
 • Technické kolíky – ide o pílené kolíky z agátového dreva, ktoré sú vhodné predovšetkým do záhrad, prípadne na polia k zelenine, ovociu a stromom. Štandardizovaný rozmer je 2.5 x 2.5 cm a dĺžka do 2 m.
 • Pílené koly – menej často používaný typ kolov, ktoré plnia prakticky rovnakú funkciu, ako štiepané koly, majú však estetickejší vzhľad, ale aj vyššiu cenu vzhľadom na komplikovanejšiu výrobu.