Spoločnosť NAJKRAJŠIE IHRISKÁ je okrem výrobcu detských ihrísk aj najväčším spracovateľom agátového dreva na Slovensku. Popri výrobe agátových detských ihrísk sa venujeme aj výrobe ostatných produktov z agátového dreva  pre podnikateľov aj domácnosti. V našej produkcii nájdete agátové koly, rezivo, hranoly, terasové dosky, či oplotenia.

V prípade záujmu nás kontaktujte.

Ak nedvíhame telefón, pošlite nám SMS alebo e-mail

Ján Segeč

js@najkrajsieihriska.sk

+421 948 077 431

Unikátna terasa / obklad

Absolútnou novinkou v našej ponuke je unikátna agátová terasa alebo obklad, ktorý je tvorený z agátových dosiek s ich prirodzeným vzhľadom. Terasové dosky kopírujú prirodzenú štruktúru a rast dreva a sú pílené takým spôsobom, že presne zapadajú jedna do druhej. Vďaka tomuto unikátnemu prevedeniu sme jediný výrobca v strednej Európe, ktorý sa takémuto produktu venuje.

Terasové dosky sa montujú na štandardné podkladové hranoly ako obyčajné terasové dosky pomocou nerezového spojovacieho materiálu.

Ide o unikátny produkt, ktorý vyrábame na zákazku po presnom zameraní miesta, kde budú tieto dosky kladené.

Agátové terasové dosky

Agátová terasa má mimoriadne húževnaté vlastnosti a toto tvrdé drevo vydrží v exteriéri desiatky rokov aj vtedy, keď je vystavené poveternostným podmienkam. Dodá vašej terasy príjemný vzhľad aj teplo dotyku.  V lete sa neprehrieva a je prijímená na dotyk. Terasové dosky dodávame cinkované do dĺžky 5 m.

V ponuke máme:

 • Hladké terasové dosky – hladký, brúsený povrch terasových dosiek
 • Drážkované terasové dosky s hrubšími drážkami – terasová doska je po celej dĺžke pokrytá drážkami, ktoré plnia estetickú aj protisklzovú funkciu
 • Podkladové hranoly – hranoly, na ktoré sa montujú terasové dosky
 • Spojovací materiál – používame výhradne nerezový spojovací materiál

Agátové rezivo

Agátové drevo nie je vhodné len na detské ihriská, ale aj na ploty, terasy či obloženia budov. Ponúkame Vám agátové rezivo v podobe omietaných aj neomietaných dosiek a hranolov.

Vieme vám dodať aj stavebné rezivo podľa vašich požiadaviek a to dosky alebo hranoly.

Va našej ponuke nájdete:

 • Omietané rezivo
 • Neomietané rezivo
 • Hranoly

Agátové koly

Medzi najčastejšie produkty, ktoré naši zákazníci vyhľadávajú patria koly z agátového dreva. Tieto koly dodávame v rôznych variáciách podľa konkrétny požiadaviek:

 • Štiepané, odkôrnené koly – najlacnejší a najefektívnejší variant agátových kolov. Ide o koly, ktoré sa najčastejšie používajú do viníc alebo ako ohradníky pre dobytok. Pre veľký záujem o tento produkt držíme tieto koly pravidelne aj skladom a sú dostupné k okamžitému odberu. Široké využitie majú vo viniciach v oblastiach Bordeaux a Toskánsko. Hrúbka je 6 – 10 cm a dĺžka 1 – 2 m.
 • Odbelené, brúsené koly – tieto koly používame aj my pre výrobu detských ihrísk. Ide o hladko opracované kmene stromov zbavené kôry aj bele. Mnohí zákazníci od nás odoberajú práve tieto koly ako polotovar pre výrobu ďalších produktov. Štandardne dodávame hrúbky 10 – 25 cm a dĺžky 1 – 4 m.
 • Technické kolíky – ide o pílené kolíky z agátového dreva, ktoré sú vhodné predovšetkým do záhrad, prípadne na polia k zelenine, ovociu a stromom. Štandardizovaný rozmer je 2.5 x 2.5 cm a dĺžka do 2 m.
 • Pílené koly – menej často používaný typ kolov, ktoré plnia prakticky rovnakú funkciu, ako štiepané koly, majú však estetickejší vzhľad, ale aj vyššiu cenu vzhľadom na komplikovanejšiu výrobu.