Mestá a obce

Detské ihriská, fitness a mestský mobiliár

Dôležitou súčasťou každej obce a mesta je detské ihrisko, outdoor fitness a mestský mobiliár (lavičky, koše, autobusové zastávky a ďalšie prvky)

Naša spoločnosť je pripravená stať sa vašim partnerom v oblasti realizácii projektov vo vašej obci alebo meste. Vytvoríme pre vás komplexné herné zostavy, outdoor fitness prvky alebo mestský mobiliár určený presne pre vašu cieľovú skupinu.

Kvalita a bezpečnosť

Herné prvky našej spoločnosti zodpovedajú súčasným štandardom a majú príslušné certifikáty. Samozrejme, striktne dodržiavame príslušné bezpečnostné normy. Aktívne sa tiež podieľame na ďalšom vývoji nových herných prvkov pre detské ihriská a fitnes zariadenia. Naše detské ihriská nájdete nie len na Slovensku a v Českej republike, ale aj po celej Európskej únii aj mimo nej.

Ihriská pre mestá a obce

Deti a mladí ľudia potrebujú priestor na hranie – vonku, v parku, v prírode. Neznamená to iba detské ihriská, ale všetky otvorené priestory v obytnej štvrti, v parku, v meste či na dedine. Mali by byť vhodné rôzne vekové kategórie, podnetné, rozmanité a jedinečné.

Potreby detí neboli v posledných desaťročiach dostatočne zohľadnené v územnom plánovaní miest a obcí. Dramatický nárast premávky a strata otvoreného priestoru viedli k tomu, že čoraz menej detí je vonku. Je všeobecnw známe, že deti a tínedžeri, ktorí vyrastajú vonku bez vhodného rozsahu, majú nedostatky vo svojom fyzickom, duševnom a emocionálnom vývoji.

Na tomto pozadí sa čoraz viac dostáva do popredia model mesta vhodného pre deti a rodiny. Tu musia mestá a obce konať.
Ak si kladiete jednu alebo viac z nasledujúcich otázok, sme pre vás tým správnym partnerom:

Ako naložím so svojimi zastaranými ihriskami a vytvorím systém kvalitných detských ihrísk?
Ako môžu vyzerať fyzické aktivity v meste, ktoré nie sú tradičnými ihriskami?
Ako je možné atraktívne prepojiť otvorené priestory?
Ako integrujem problematiku pohybu a zdravia rôznych vekových skupín?
Ako môžem zapojiť mladých ľudí a nájsť im možnosti fyzickej aktivity a miesta na stretávanie?
Ako môžem vytvoriť priestory, ktoré sú atraktívne pre všetky generácie?

Nezabúdame ani na telesne postihnutých

Uvedomujeme si, že v našej spoločnosti sa nachádzajú aj telesne postihnuté deti, ktoré tiež majú nárok na rovnaký priestor na hranie a zaujímavé herné prvky, ktoré môžu byť súčasťou vášho ihriska. V našom katalógu nájdete aj integratívne detské ihriská, ktoré sú určené práve na tento účel. Ihriská sú prispôsobené tak, aby bolo možné sa na nich hrať aj s použitím invalidného vozíka.

Kvalitné materiály

Používame iba najkvalitnejšie agátové drevo, ktoré si sami opracovávame a nerezový spojovací materiál

Certifikované prvky

Pri práci dodržujeme najprísnejšie bezpečnostné normy a všetky naše herné prvky majú príslušný certifikát

Vaše predstavy

Pri plánovaní si môžete vybrať z našich herných prvkov alebo poslať vlastný 3D model čí návrh detského ihriska, ktorý pre Vás na zákazku vyrobíme