Často kladené otázky

o našich ihriskách

Pripravujete detské ihrisko?

Vymyslieť a postaviť detské ihrisko nie je ľahká úloha a pri plánovaní vzniká nemalé množstvo otázok, ktoré od vás, zákazníkov, dostávame. Mnohé z nich sú veľmi podobné a preto sme pre vás pripravili zoznam tých najčastejších, aby sme vám pomohli pri výbere, projektovaní aj stavbe nového detského ihriska.

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

1.1. AKO MÔŽEM OBJEDNAŤ DETSKÉ IHRISKO?

Detské ihrisko môžete objednať zaslaním záväznej objednávky na adresu alebo Je veľmi pravdepodobné, že ešte pred samotnou objednávkou budete potrebovať s nami prekonzultovať viacero súvislostí týkajúcich sa celkovej realizácie Vášho projektu. Prvý kontakt so zákazníkom ide cez spomínanú e-mailovú adresu alebo kontaktný formulár.

1.2. ČO VŠETKO JE ZAHRNUTÉ V CENE DETSKÉHO IHRISKA?

V cene detského ihriska sú zahrnuté všetky herné prvky a komponenty prináležiace danej hernej zostave podľa cenníka ako aj certifikácia detského ihriska. Cena dopravy a montáže sa prispôsobuje konkrétnemu projektu daného ihriska. Každý projekt je jedinečný, preto sa snažíme cenu dopravy a montáže naceňovať individuálne po konzultácii so zákazníkom.

1.3. O KOĽKO SA NAVÝŠI CENA IHRISKA PO PRIPOČÍTANÍ DOPRAVY A MONTÁŽE?

Toto nie je možné presne určiť, keďže ihriská sa od seba líšia veľkosťou. Podľa objemu a veľkosti detského ihriska to býva zhruba od 5 do 25 % z celkovej sumy ihriska.

1.4. KEDY MÁM NÁROK NA ZĽAVU?

Aktuálnu zľavu si dohodnete s našim obchodným zástupcom, ktorého môžete kedykoľvek kontaktovať.

1.5. AKÉ SÚ SPÔSOBY PLATBY?

Za tovar a služby je možné platiť nasledovnými spôsobmi:

 • platba na základe zálohovej faktúry – 50% – 70% vopred, tovar bude expedovaný po prijatí peňažných prostriedkov na náš účet. Po namontovaní a prevzatí detského ihriska – doplatok 30% – 50% na mieste.
 • platba pri osobnom prevzatí
 • možnosť dojednania na splátky – len pri väčších objemoch, tzn. objem herných prvkov nad 50,000 €
1.6. AKÉ SÚ DOBY DODANIA?
 • Doba dodania je vždy uvedená v cenovej ponuke.
 • Existujú okolnosti, kedy tovar nie je možné dodať vo vopred dohodnutom termíne. Takýmito prípadmi sú napríklad: Nepredvídateľné prekážky spôsobené atypickosťou daného projektu. Pri realizácií netradičných projektov (- prvovýrobkov) môžeme stanoviť len orientačnú doba dodania. Z dôvodu výroby špecifických herných prvkov môžu vzniknúť zmeny vo výrobnom programe, čo môže mať vplyv aj na posun termínu odovzdania vyhotoveného diela. Vplyv nepriaznivého počasia. Nakoľko ide väčšinou o exteriérové projekty, ich realizácia si vyžaduje vhodné poveternostné podmienky či už z hľadiska samotnej montáže ako aj prístupu kamiónovej dopravy a ťažkej manipulačnej techniky. Z tohto dôvodu môže byť doba dodania posunutá do času priaznivejších vonkajších podmienok.
 • V prípade, že objednaný tovar nie je možné dodať v uvedenej dodacej lehote, bude Predávajúci Kupujúceho o tejto skutočnosti bezodkladne informovať spolu s informáciou o náhradnom termíne dodania.
 • Ak sa nachádzate v časovej tiesni a potrebujete ihrisko či zostavu outdoor fitness postaviť čo najskôr informujte sa u nás o skladových zásobách. Nakoľko chceme vyjsť našim zákazníkom v ústrety, snažíme sa byť pripravení a mať väčšinu herných prvkov k okamžitému odberu. Ak sa však stane, že herný prvok, o ktorý má zákazník záujem nemáme práve skladom, vieme jeho výrobu urýchliť v prípade, že sa kupujúci rozhodne nedostupný produkt skombinovať s objednávkou produktu dostupného na sklade.
 • Viac informácií o dobách dodania nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.
1.7. AKO SA MÔŽEM DOSTAŤ K CENÁM PRODUKTOV?

Ceny našich produktov sú uvedené v katalógu produktov, ale presný cenník Vášho projektu si môžete vyžiadať prostredníctvom e-mailu  alebo osobne u nás na firme. Pri obhliadke miesta, kde chcete Váš projekt realizovať, Vám dokážeme ešte lepšie odporučiť, či navrhnúť čo možno najideálnejšie riešenie za rozumnú cenu.

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

2.1. MÔŽEM PRÍSŤ S VLASTNÝM NÁVRHOM DETSKÉHO IHRISKA?

Áno. V prípade, že máte premyslený vlastný projekt detského ihriska, ktorý by ste chceli zrealizovať, môžete sa na nás obrátiť. Po tom ako nám predostriete všetky Vaše predstavy a požiadavky, Vám vyhotovíme ihrisko na mieru. Zároveň zohľadníme všetky technické a bezpečnostné normy, ktoré sa k projektu detského ihriska nevyhnutne viažu.

2.2. AKO SA V TAKOMTO PRÍPADE POSTUPUJE?

Najdôležitejšia je analýza oblasti/prostredia, ako aj priania a predstavy klienta. Pri upresňovaní projektových zámerov je potrebné presne špecifikovať Váš rozpočet a predstavu detského ihriska. Po podpísaní zmluvy sú najskôr vytvorené prvotné náčrty, vizualizácia (ak je potrebná) a následne technické výkresy pre zadanie do výroby.

2.3. MÔŽEM ZVLÁDNUŤ MONTÁŽ DETSKÉHO IHRISKA AJ SÁM?

Všetko závisí od zložitosti projektu. Skôr než by ste sa pustili do montáže detského ihriska svojpomocne, odporúčame Vám poradiť sa s nami. Naša firma má tiež divíziu poskytujúcu lacnejší variant detského ihriska – tzv. skladačky, ktoré dokážu šikovní domáci majstri postaviť aj sami.

2.4. JE POTREBNÉ, ABY MALO DETSKÉ IHRISKO DOPADOVÚ PLOCHU?

V prípade, že výška podesty herného prvku od zeme nepresahuje 0,60m, dopadová plocha nie je z hľadiska noriem potrebná. Ak výška pádu presahuje 0,60m ale nepresahuje 1m, ako dopadová plocha postačuje trávnik. Je potrebné však spomenúť, že v praxi dochádza k vyšliapaniu prirodzenej trávy napr. pod hojdačkami, pri vstupe / výstupe jednotlivých herných prvkov, pri výstupe zo šmýkačiek atď. Na uvedených miestach prirodzený trávnik pomerne rýchlo prestane existovať a tieto miesta následne prestanú spĺňať podmienky určené v EN 1177. To môže byť vytknuté pri pravidelnej kontrole ihriska. Pri herných zostavách obsahujúcich herné prvky s výškou podesty nad 1 m a pod hojdačkami je vybudovanie tlmiacej dopadovej plochy nevyhnutnosťou.

2.5. AKÉ DRUHY DOPADOVÝCH PLÔCH JE MOŽNÉ K IHRISKU ZVOLIŤ?

Existuje viacero variantov, ktoré možno použiť ako podklad pod detské ihrisko. Každá forma dopadovej plochy má svoje výhody a nevýhody a závisí od preferencií zákazníka, ktoré výhody uprednostní a ktoré nevýhody akceptuje.

Naša firma za najkvalitnejšie dopadové plochy považuje dopadové plochy z liatej recyklovanej gumy EPDM. Ich veľkou výhodou je pekný dizajn, voľnosť pri výbere farebného prevedenia, mimoriadna trvácnosť, protišmykový povrch a ľahká údržba. Nevýhodou je pomerne vysoká cena 100 až 120,- EUR /m2 (závisí od množstva).

Druhou pomerne častou voľbou našich zákazníkov je vybudovanie štrkovej dopadovej plochy z vymývaného riečneho štrku. Jeho výhodou je výrazne nižšia cena (42,- EUR /m2) a pomerne jednoduchá údržba. Nevýhodou môže byť to, že sa ľahšie deťmi roznáša po okolí, v rámci ihriska dochádza k jeho presúvaniu (vyšliapaniu) a občas ho je potrebné po ihrisku opätovne rovnomerne prerozdeliť resp. doplniť. Z našich skúsenosti vieme, že ak sa priestor štrkovej dopadovej plochy ohraničí nízkou zábranou (niečo čo zároveň bráni vstupu mačkám alebo psíkom) a ako vstupy na plochu sa ponechajú len niektoré otvorené miesta, výrazne to dokáže zabrániť roznášaniu štrku deťmi v okolí ihriska. Uvedenú plochu vám na požiadanie vieme aj olemovať dlhými drevenými agátovými brvnami pologuľatého priemeru.

Ako ďalšie formy dopadovej plochy môžeme poradiť napr. umelú trávu. Dnešné produkty umelej trávy už nepôsobia zďaleka tak umelo a vedia prirodzene zapadnúť k ostatnej prírodnej tráve. Ak máte výšku pádu na vašom ihrisku do 1m a chcete sa vyhnúť vyšliapaniu prirodzenej trávy a následnému vzniku blata pod hojdačkami, pri vstupe / výstupe jednotlivých herných prvkov, pri výstupe zo šmýkačiek atď. odporúčame vám napr. umelú trávu BELLIN-6 s výškou vlasu 35mm z našej ponuky s prirodzeným dizajnom blízkym skutočnej tráve. Ak máte výšku pádu nad 1m máme v ponuke umelú trávu s výškou vlasu 65mm, ktorá je certifikovaná až do výšky pádu 2,2m (ukladá sa na zhutnené štrkové podkladové lôžko frakcie 0-4mm),

Ak už máte asfaltový resp. betónový povrch detského ihriska, nemusíte ho celý rozbiť, dá sa upraviť na tlmiacu dopadovú plochu napr. položením štvorcov z recyklovanej gumy (tzv. gumová dlažba). Tie sa na uvedený tvrdý povrch dajú nalepiť (neprofilovaná gumová dlažba – tzn. že zo spodnej strany uvedené štvorce nemajú reliéf, sú hladké). Takto vieme vyriešiť prvky s výškou pádu do 0,9 m. V prípade vyššej výšky pádu by bolo potrebné použiť štvorce, ktoré sú zo spodnej strany PROFILOVANÉ a položiť ich na štrkové lôžko (profilovaná gumová dlažba – tzn. že zo spodnej strany uvedené štvorce majú reliéf, aby lepšie sadli na štrkový povrch).

Pre úplnosť spomenieme ešte dopadovú plochu z drevnej štiepky. Jej výhodou je prírodný typ materiálu a prijateľná cena. Medzi nevýhody by sme uviedli to, že dop. plocha z drevnej štiepky rýchlo degraduje a stráca na kvalite, pri vyššej vlhkosti (po intenzívnych dažďoch) môže zahnívať alebo plesnivieť a pri silnejšom vetre ju môže vietor ľahko rozfúkať po okolí. Z toho dôvodu drevnú štiepku našim zákazníkom neodporúčame.

Zoznam našich dopadových plôch nájdete v našom katalógu v sekcii Dopadové plochy.

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

3.1. AKO VYBRAŤ IHRISKO PRE JEDNOTLIVÚ VEKOVÚ KATEGÓRIU?

Pri fotografii každého nášho produktu v cenníku je uvedená veková kategória, pre ktorú je dané ihrisko či herný prvok určený. Prípadne nám napíšte a my Vám nakombinujeme detské ihrisko podľa želanej vekovej kategórie.

3.2. S AKÝMI DOPLNKAMI A PRÍDAVNÝMI MODULMI MÔŽEM IHRISKO SKOMBINOVAŤ?

Existuje nespočetné množstvo variantov ako možno herné zostavy nakombinovať. Pre príklad uvedieme hernú zostavu Matelko. – Ide o hernú vežu skombinovanú so šmýkačkou, závesnou hojdačkou, schodíkmi a častokrát i lezeckou stenou. Ďalšími modulmi, ktoré možno v rámci herných prvkov kombinovať sú napríklad: mostíky a balančné prvky, lezecké a pavúčie siete, laná, tyče, hrazdy, rôzne preliezky a mnoho ďalších. Závisí len od Vás, čo všetko by ste chceli, aby detské ihrisko obsahovalo. S kombinatorikou Vám už pomôžeme

3.3. JE MOŽNÉ KÚPIŤ PRÍSLUŠENSTVO SAMOSTATNE?

Áno, príslušenstvo k detským ihriskám môžete u nás zakúpiť aj ako samostatné komponenty. Kontaktujte nášho obchodného zástupcu prostredníctvom e-mailu 

ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

4.1. AKÚ STAROSTLIVOSŤ SI VYŽADUJE AGÁTOVÉ DREVO?

Odborníci odporúčajú drevo pred akoukoľvek úpravou najprv napustiť špeciálnym ochranným impregnačným náterom. Pred UV žiarením, dažďom, prachovými časticami a emisiami ho treba zase chrániť alkydovými, akrylátovými, polyuretanovými, prípadne olejovými nátermi, ktoré zvyšujú jeho odolnosť. Naša firma používa na agátové drevo rokmi overené olejové a voskové nátery, ktoré tomuto drevu najviac vyhovujú. Tieto nátery po vyschnutí vytvárajú na povrchu dreva matné, pololesklé alebo lesklé filmy, ktoré pôsobia ako prevencia.

4.2. NA ČO VŠETKO PRI DETSKOM IHRISKU MYSLIEŤ Z POHĽADU ÚDRŽBY?

Agátové detské ihriská sú prakticky bezúdržbové. V prípade, že sa nechcete o detské ihrisko starať pravidelnými nátermi, nemusíte. Agátové drevo vďaka svojej vysokej rezistencii voči poveternostným vplyvom nevyžaduje údržbu v podobe náterov. Tu však treba počítať s tým, že nenatreté drevo časom zošedne. Ak Vám nezáleží na tom, aby ihrisko hýrilo farbami, máte o starosť menej. Okrem náterov je však pri ihrisku potrebné myslieť aj na jeho technickú stránku. Z času na čas skontrolovať stav úponov, skrutiek, úchytov a pod.

4.3. VYŽADUJE SI DETSKÉ IHRISKO AJ ŠPECIALIZOVANÚ KONTROLU?

Každé detské ihrisko si vyžaduje kontrolu na viacerých úrovniach:

 • Bežná kontrola – umožňuje rozoznať na prvý pohľad viditeľné zdroje ohrozenia – ako prevádzkovateľ ihriska ju môžete vykonávať sami – frekvencia kontroly závisí od používania ihriska; odporúča sa raz do týždňa.
 • Prevádzková kontrola – podrobnejšia inšpekcia vybavenia – ako prevádzkovateľ ihriska ju môžete vykonávať sami – mala by byť vykonávaná v intervale od 1 do 3 mesiacov.
 • Pravidelná kontrola detského ihriska – kontroluje sa celková úroveň bezpečnosti zariadenia, základov a povrchov, menšie aj väčšie opotrebovanie, stav dreva a spojov atď. – vykonávajú ju špecializovaní pracovníci.
ZAVTVORENA - NEZOBRAZENA - NEMAZAT

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

5.1. AKÁ JE ZÁRUKA DETSKÉHO IHRISKA?

Naša spoločnosť používa tie najkvalitnejšie materiály. Preto na svoje výrobky poskytujeme nadštandardnú 20-ročnú garanciu na časti z agátového dreva, 5-ročnú garanciu na nosné konštrukcie a zo zákona plynúcu záruku na ostatné herné prvky.

5.2. SÚ IHRISKÁ CERTIFIKOVANÉ (A BEZPEČNÉ)?

NAJKRAJŠIE IHRISKÁ, s.r.o. vyrábajú všetky herné prvky a detské ihriská podľa príslušných noriem akejkoľvek krajiny sveta (TÜV). Vieme Vám vyrobiť akýkoľvek stolársky výrobok podľa Vašich predstáv a želaných rozmerov, samozrejme v rámci spomínaných bezpečnostných noriem.