Umelá tráva

V prípade, že výška podesty herného prvku od zeme presahuje 0,60m ale nepresahuje 1m, ako dopadová plocha postačuje prirodzený trávnik. Je potrebné však spomenúť, že v praxi dochádza k vyšliapaniu prirodzenej trávy (a vzniku blata) napr. pod hojdačkami, pri vstupe / výstupe jednotlivých herných prvkov, pri výstupe zo šmýkačiek atď. Na uvedených miestach prirodzený trávnik pomerne rýchlo prestane existovať a tieto miesta následne prestanú spĺňať podmienky určené v EN 1177, čo môže byť vytknuté pri pravidelnej kontrole ihriska.

Pre takéto použitie odporúčame vybrať si umelú trávu z našej ponuky. Dnešné produkty umelej trávy už nepôsobia zďaleka tak umelo a vedia prirodzene zapadnúť k ostatnej prírodnej tráve.

V ponuke máme trávu s nízkou výškou vlasu a vysokou hustotou vhodnú pre golfové ihriská ako aj trávu certifikovanú ako vhodná dopadová plocha s kritickou výškou pádu až do 2,2m! Pre bežnú záťaž na detskom ihrisku odporúčame trávu napr. s dĺžkou vlasu 20 mm.

Dôležité!
Umelá tráva sa dodáva v zrolovaných pásoch, pričom šírka pásu je 2m resp. 4m a dĺžka pásu 25m. Čiže minimálne objednateľné množstvo je 1 balenie (2 X 25m) – t.j. 50m2.

V našom katalógu môžete prezerať všetky dostupné produkty s nezobrazenými cenami. Pokiaľ si želáte zobraziť ceny produktov v katalógu, zaregistrujte sa. O vypracovanie cenovej ponuky na mieru môžete požiadať aj bez registrácie. Stačí si pridať vybrané produkty do cenovej ponuky a odoslať ich na naše obchodné oddelenie na definitívne nacenenie.